| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Am o camera de zugrăvit cu lavabila de culoare alba. Dimensiuni: 4, 4m lungime x 3m lățime x190m înălțime, o singura ușă.As dori sa îmi spuneți de câtă cantitate de lavabila am nevoie!

Răspuns Câştigător
| GouDidodino a răspuns:

Vezi ca scrie si pe găleată cati metri pătrați acopera

5 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Ia o galeata de 8 l sau una de 10 l.

| GouDidodino a răspuns:

Cumpara si tu o găleată mare de 15kg si sigur o sa-ti ajunga, daca faci culoare mai bine sa-ti rămână decat sa nu-ti ajunga

| BuLaNNNeL a răspuns:

Jumătate de litru.

| alalal a răspuns (pentru GouDidodino):

Am găsit la Dedeman Vopsea superlavabila interior, Savana, alba, 15 L + Amorsa 4 L. Îmi ajunge și lavabila și amorsa nu?

| alalal a răspuns (pentru GouDidodino):

Nu fac colorat, fac alb!