| Bubutza13 a întrebat:

Hey! Imi puteti spune si mie cum mi-as putea convinge parintii, sa imi cumpere de ziua mea un bichon maltez? Mai am doi catei, asta e partea grea!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai sa iti zic cum au procedat ai mei copiii, pentru ca nu eram de acord pe vremea cand locuiam la bloc, ei asteptau sa ma culc, s-au sa plec la servici, apoi aduceau tot ce gaseau afara. caini, pisici, in special catei micuti, cand veneam de-la munca ei ii dadeau afara, si tot asa pana cand am cazut grav bolnava si a trebuit sa ma internez, apoi au gasit un pui de catelusa si au adus-o in casa, nestiind ca eu o sa mai vin si acasa cand am venit acasa pe neasteptate, si am deschis usa cine credeti ca latra la mine si se gudura? puiutul de catel, nu va zic cum au reactionat copii cand m-au vazut, au si sarit cu gura pe mine: sa stii ca Rituta face afara kk, noi stergem in urma ei, intreaba-l pe tata, si uite asa, m-am acomodat destul de repede si astazi nu pot sta fara catei, bine ca acum stam la casa deci am 3 bucati un lup si 2 pichinezi, asa si ai tai parinti se vor obisnui cu ideea de a avea inca un catel, dar tu trebuie sa fii convinsa ca poti avea grija de ei, sa stergi, sa aduni dupa ei, sa il scoti afara, sa nu uiti de scoala, de lectii si multe altele, grija unui calet in plus este mult mai mare si implica multa responsabilitate, asa ca vezi ce faci cu 3 catei..stai la curte? daca stai la curte nu cred ca e o problema..pe cand la bloc. la un momendat nu copiii mei ieseau afara cu catelusa, cine credeti ca iesea acum afara cu ea? eu, mama care ma opuneam cu desavarsire ca nu e voie sa cresti un catel la bloc, uite ca de dragul copiilor mei am trecut peste tot
O zi buna si iti doresc sa ai succes in dorinta ta...
La multi ani!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutai prin casa cateva zile cauta intre timp pe internet sau in ziar catei gratis pentru ca gasesti si propunle subtil sa iti cumpere unu asa este cel mai bine
Bafta si la multi ani

| BubuLina999 a răspuns:

Macar dai unul dintre ei daca ti l doresti asa e mult pe acesta. sau spune le ca o sa ai mare grija de toti si ca asta e cea mai mare dorina a ta. sa primesti acel catelus:*.

daca e vb si de bani, atunci spune le ca o sa te revansezi fata de ei si ca din moment ce ti doresti atat de mult nu o sa ii dezamagestibig grin

La multi ani! Sa fi fericita si iubita!:*

| SirOne a răspuns:

Ajuta-i cu treburile casei spune-le cat de mult ii iubesti si apoi batele apropourihappy

| danSS a răspuns:

La gunoi cu aia doi, ca si asa isi multi prin Bucuresti inca doi nu e mare lucru si iti iei un al 3 lea...cel pe care il doresti laughing.

| electrovlad a răspuns:

Iti spun eu, ii spui mamei tale ca unul din caini e bolnav mai bagi si tu de la tine ceva sa sa iti i-a altul ca daca moare unu din iei celalat sa nu fie singur big grinbig grin dai funda