| anonim_4396 a întrebat:

Am plantat o samanta de mar si ma intrebam daca va iesi ceva (prin,, a iesi ceva" ma refer la iesirea unui copacel). Aceasta sesminta am plantat-o in casa si vreau sa imi spuneti daca va iesi ceva.

Multumesc mult!
Funda!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal ar fi fost sa o plantezi in pamant, intr-o glastra si sa o uzi zilnic!

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Chiar daca va rasarii, nu va rodii nicidata pentru ca toti merii sunt altoiti si din seminte ies ce a fost port altoiul adica ceva salbatic in orice caz, deci nu te chinui degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marul nu iese din seminte oriunde. Trebuie sa alegi un pamant bun, poate un pamant din magazin, se gasesc la saci. Samanta trebuie sa fie selectata atent, nu orice sambure din mar se prinde.