| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna TPU.,mi-am cumparat din farmacie Chimen si vreau sa stiu daca semintele chimenului se poate folosi ca samanta sau nu, e buna de plantat?

3 răspunsuri:
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Daca arata asa este bun de plantat:
http://img.garbo.ro/......men(1).jpg

| PetrusEmanuelMihai explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Nu conteaza ca este tratat? adic pe intelesul tau prefiert ca sa omoare germenii ca asa a spus mama ca sa nu incolteasca cica dar eu nu cred ca e fiert si apoi pus in in cutie

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru PetrusEmanuelMihai):

Daca e cum spui tu, nu ar trebui sa fie o problema. Doar sa aiba un mediu prielnic cresterii.