| AlexMarian17 a întrebat:

Iepuroaicele isi omoara puii,sau pot sa o faca si sobolanii,daca stau cu ele in cusca? Am gasit pui de iepure morti, am hranit mereu iepuroaicele si aveau si apa.

Răspuns Câştigător
| Andrei7600 a răspuns:

Daca e la prima fatare se mai intampla sa-si omoare puii, dar da, si sobolanii o pot face {Numai daca sunt cu ei in cusca, daca cusca e inchisa, sobolanii nu pot patrunde in cusca}.

2 răspunsuri:
| Andrei101010 a răspuns:

Eu stiam ca daca atingi puii ii omoara.Trebuie as astepti pana cresc mai mari, abia dupa.Asa sunt ele, imediat ce i-ai atins ii omoara.Crede-ma ca stiu ce zic.Am locuit la tara 14 ani.

| Mrary a răspuns:

Daca iepuroaica e la prima fatare se mai intampla. De ex eu am o iepuroaica ce a nascut dar nu a pregatit culcusul si nici nu-i hraneste