| Cristian_Coisin_1992 a întrebat:

Am o pereche de porumbei salbatici la geamul de la baie. Nu ma deranjeaza prezenta lor, singura problema e ca nu inteleg de ce fac oua le clocesc iar cand eclozeaza isi omoara puiii! Stie cineva, care ar putea fi motivul? puii nu au fost atinsi, de nimeni, ii gasesc mereu morti, cu gaturile frante!

3 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Si eu am porumbeii postasii si pe langa casa omului is sobolani, si din cate stiu sobolanii omoara porumbeii, nu-i mananca. A mei is in volier, nu are cum sa intre, da astia care au cuib in aer liber numa bine ii rezolva.
Acuma nu stiu ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Astea sunt misterele naturii, nu-ți poți explica.
Dar ca să diversificăm situația și măcar să ne amuzăm: probabil că masculul a prins-o cu altul și nu și-a recunoscut puii laughing

| adishorMS a răspuns:

Sunt tineri si neatenti si ii calca pe gat