| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Stau la bloc si ieri mi-am cumparat un pui de iepure belgian de la cineva care tinea 9 pui de iepure intr-o cusca de 50 cm patratistraight face m-am gandit ca in apartament va sta mult mai bine...are o luna puiul si ma gandesc sa i fac si o cusca am vazut ca cele cumparate nu gasesc sub 2 milioane.Insa nu prea stiu ce mancare sa-i dau ma gandesc si la varsta si asa in mare i-am dat un mar, lubenita, paine uscata, morcov, castraveti, iarba dar in afara de astea ce sa ii mai dau spuneti-mi cat mai multe ca sa nu-i dau aceleasi lucruri mereu...Si ce ar mai trebui sa stiu despre un iepure tinut in casa?

Răspuns Câştigător
| CautNume a răspuns:

Mai bine intrebi la un pet shop ei trebuie sa stie mai bine
si pe langa astea mai bine cumperi si mancare special de iepuri tot de acolo pentru varsta lui
succes

5 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Pai in primul rand spune-i tatalui tau sa faca o cusca nu prea mare dar nici prea mica, potrivita.Cand stai cu el ii poti da drumul intr-o camera in care nu poate intra sub dulapuri. Daca are 1 luna dai mere,iarba,morcovi,cucuruz, sau, poti cumpara mancare de hamsteri sau de papagali ca mananca si iepuri

| w3xuLik a răspuns:

Draga DaRlInGiLuSiOnS, mai bine decat sa ne intrebi pe noi (eu unu am iepuri dar la tara ) mai bine intreaba un doctor veterinar.Sunt sigur ca el e cel mai in masura sa-ti zica cu ce sa-l hranesti.De exemplu iepurii mei au o curte special amenajata 12m pe 8m in care au si custile.Cand vine vorba despre mancare un fel de buruiana sau iarba (habar n-am) e cea mai potrivita. Desigur exista si adaosuri alimentare care sa-l ajute pe iepure sa creasca voinicwinking
w3xuLik

| elyfel a răspuns (pentru w3xuLik):

Ai iepuri? imi dai si mie unu daca e?happyserios vorbesc

| cohyChocolate a răspuns:

Hrana pentru rozatoare, dar nu in exces ar putea sa ii dauneze. pune-i niste bobite de hrana si langa morcov si putina salata verde sau varza! Nu uita de biberonul cu apa!

| katty_3242 a răspuns:

Pai.eu am animale pentru.ca stau la curte, fii atenta sa nu inghiti par si nu ii mai da castravete nu este bun.Intotdeauna trebuie sa aiba ceva tare de ros un morcov cu mar pentru a isi toci nincisivi. Spre dezamagirea ta belgienii ajung la peste 17-18 kg deci cand va cresre ori trebuie sa il tai ori il dai cuiva cu posibilitati pentru al tinewinking Fundita?