| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da niste planuri de casa cu etaj, dar sa nu aiba mai mult de 100 m2 și sa aiba 1 etaj? Vreau sa ne mutam si as avea nevoie de o casa.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Planurile de constructie costa cca 10-25% din costul integral al constructiei si dureaza cateva luni de facut.
Pe baza acelor planuri vei primi autorizatia de constructie, daca sunt corespunzatoare.

NIMENI nu-ti va da asemenea planuri gratuit, pentru o funda de TPU!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu. Este deja construita casa. Am nevoie de un plan al casei. Cum pot EU sa fac un plan al acesteia.

Bula
| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai invatat GEOMETRIE la scoala si te inspiri si dintr-un alt proiect, atunci il poti face si TU, dar nu va avea nici o valoare tehnica sau juridica, doar informativa.

| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Daca vrei asa o schita, nu costa mare lucru, daca vrei un proiect mai detaliat costa cam 2-4 euro / mp, iar proiect cu semnatura peste 8 euro/mp la rosu, fara proiect de instalatii si finisaje! 0737755579, Ing Razvan

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ilie_Razvan_Adrian_1968):

Multumesc, dar nu locuiesc in Romania.