| troxanici a întrebat:

Imi spuneti si mie cum pot sa scap de gandacii de bucatarie?
Altceva decat regent, pentru ca am auzit ca nu se mai fabrica!
Va rog... crying!

Răspuns Câştigător
| sorin a răspuns:

Iti iei multe pisicilaughing Glumesc pai trebuie sa existe spray de gandaci in comert.

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Pentru a scapa de gandacii de bucatarie au aparut solutii noi cum ar fi; Super Killer sau fiole de Fendona.La cumparare veti gasi modu de utilizare a acestor produse.

| machupicchu a răspuns:

Cu efecte similare "regentului" = ROMPARASECT.
Se da de 2 ori la interval de 7 zile(prima data cand dai, omoara gandacii, iar ouale raman neafectate si care, in timp de 7 zile vor deveni gandaci).
Solutia(un flacon-5, 5 RON-dizolvat in 2 litri apa)se pulverizeaza pe pardoseli(la sticla se poate pune un dop intepat cu ac fin inrosit in foc, iar acul poate fi tinut cu patentul, pentru a nu te arde), fara ca in camere sa existe nimic neacoperit, sau neprotejat, din ceea ce inseamna ustensile bucatarie, mancare, etc. Dupa pulverizare, se inchid camerele(usi ferestre) si se lasa inchise pana cand solutia s-a uscat pe pardoseala. Dupa ce se pulverizeaza in camere nu va sta nimeni pana cand se va usca perfect, pe pardoseala, dupa care se poate aerisi camera si se poate sta fara nici o teama. Dupa ce s-a uscat perfect, pentru om si animale este inofensiva, dar pentru muste, tantari, gandaci, furnici, paianjeni, etc... va ramane activa 7 zile cu efect maxim, efectul diminuandu-ze si disparand total in timp de 60 zile.
Am scris precizarile respective, care sunt comune si regentului, precizari nerespectate de unii oameni, nerespectarea carora a dus la scoaterea de pe piata a regentului, care se fabrica, dar a fost interzis comercializarii catre populatie.
Succes...(eu fac aceasta operatiune o singura data la 3-4 ani.)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Execut dezinsectie, deratizare sau dezinfectie cu solutii profesionale. pentru mai multe detalii dezinsectzie@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand regentul de la alindc,in sfarsit am scapat de gandaci.

| valyutzu a răspuns:

Incearca raid moli de bucatarie

| deac11 a răspuns:

Vand Regent,cea mai buna solutie impotriva gandacilor ,15 lei fiola.tel.0720027651

| bogdan288 a răspuns:

Salutare. Si eu tot citeam forum dupa forum sa gasesc o solutie pentru gandaci care sa functioneze si sa fie si la un buget redus. Pana la urma am gasit pe okazii.ro o cutie de carton speciala care e un fel de capcana pentru gandaci si coasta 4 lei. Intr-o seara mi-a aspirat toti gandacii din camera. Capcana se numeste "trap a rouch".
Si credeti-ma ca aveam gandaci.
http://i1117.photobucket.com/albums/k582/bogdan288/gandaci.jpg?t=1317808823