| Rex2mykey a întrebat:

In cat timp creste un artar in Romania?

Răspuns Câştigător
| zaratu a răspuns:

Intre 25-40 de ani cam asa

4 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

În alte ţări creşte în mai mult sau puţin timp, sau ce?

| IoneeLaaaMaa a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Arțar poti sa te informezi aici, Funda?

| xKracksX a răspuns:

Intre 20-40 de ani cam asa.

| craks a răspuns:

Artarul este un arbore cu crestere rapida care face flori mici galbene la sfarsitul lui aprilie, iar daca conditiile ii permit poate sa ajunga la 20 – 25 metri inaltime intr-un timp relativ scurt. Cresterea rapida este un avantaj major, dar tocmai pentru asta trebuie sa evitam sa-l plantam in gradinile mici, langa casa sau sub cablurile electrice.
Artarul are o medie de cretere intre 25-35 ani! Funda? big grin