| irmuresan a întrebat:

In ce luna plantam seminte de flori (ex. garofite, gura leului)?

Răspuns Câştigător
| mariavinereanu a răspuns:

Primavara, in aprilie sau mai.Atentie! NU planta inainte de 15 aprilie deoarece ezista pericolul de inghet de Sf.Gheorghe.Garofitele si gura leului sunt si flori perene si se pot inmulti si prin rasad sau divizare de tufe, operatie ce o poti face oricand din mai.

4 răspunsuri:
| DenissaDeea a răspuns:

Garofitele se planteaza in luna april - mai: iar gura leului in luna martie -april primavara sau in luna septembrie-octombrie toamnasadgura leului se planteaza primava si toamna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primavara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Garofitele se planteaza in luna martie in sera, iar in aprilie afara