| ionela_udrea a întrebat:

Pentru ca tot urmeaza o perioada de izolare, as vrea sa fac cu cel mic ceva legat de gradina. Nu stiu, sa plantam niste flori, legume etc. Ce sa plantam? El va trebui sa ude si sa aiba grija de planta lui. Sau ce putem folosi din comert, samburi, seminte? Am vazut ceva cu un sambure de avocado, insa nu stiu daca se va prinde. Voi ce spuneti?

1 răspuns:
| Paula2018 a răspuns:

Nu sunt mămică, dar poate te ajută. Eu îmi amintesc când eram mică că puneam semințe de iarba sau grâu și îi puneam în dress-uri vechi și făceam diferite animăluțe. Poți încerca că ies foarte repede. Mai poți încercă cu flori micuțe să le creșteți împreună. Eu fac așa cu lavandă, crește repede și o poți folosi în scopuri terapeutice.