| DjSannan a întrebat:

Inca o intrebare din partea mea. Stau la casa dupa cum stiti sau aflati acum si in baie care o fac acum tot asa provizoriu pana se va renova toata casa,as dori sa montez o cabina de dus cu hidromasaj gen pana in 13, 15 milioane si un boiler,intrebarea e pot cumpara oricefel de boiler sau trebuie de la 80, sau 100 de litri in sus? Sau ca putere ce boiler imi recomandati pentru o cabina de dus cu hidromasaj?

Răspuns Câştigător
| IonutzMariusz a răspuns:

Asta îți poate spune reprezentatul raionului respectiv ce capacitate îți trebuie.
Eu aș zice peste 100 Litri să fie, eu am cabină normală și când fac duș consum jumătate de boiler și nu mă lăfăi. Dar la hidromasaj apa vine în continuu.
Dar pe partea electrică cum stai? Dacă nu ai împământare (îl limita a 4Ohm) + o protecție, Disjunctor diferențial de maxim 30mA, e obligatoriu și recomandat să ai așa ceva deoarece te poți electrocuta oricând, eu la baie am așa ceva și sunt în siguranță, practic îl loc să te electrocutezi disjunctorul decuplează fără ca tu să suferi ceva.

1 răspuns:
| bucurestiamenajari a răspuns:

Salut,

Recomandarea noastra este 100 -120 kg.

Detali la: http://www.design-total.ro/