| BraveNewWorld a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare:
As dori sa imi cumpar un animal de casa. Poate pentru unii aceasta intrebare pare stupida, imatura, idioata etc., dar ce animal as putea cumpara care sa nu necesite multi bani?
Stiti, nu stau prea bine cu banii...

6 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Un papagal (perus, canar...)

| dana_9056 a răspuns:

Buna!:*:*
Eu am un perus pe care am dat 100 lei. Vroiam sa iti zic, daca iti doresti un animal foarte mult ai putea sa faci o fapta buna si sa te duci la un adapost pentru caini si sa-ti alegi un mik catelusi si acolo nu costa mai mult de 100 lei. Sper sate ajute, PwPhappy

| maria999 a răspuns:

Buna! Nu este stupid sa intrebi acest lucru! Poti sa iti cumperi un papagal, niste pesti sau poate o brosca testoasa.Iti recomand aceste animale pentru ca sunt destul de ieftine si nu necesita si nici prea multa bataie de cap.De exemplu eu am un caine bichon si ma c-am chinui cu el dar nu ma plang pentru ca eu mi l-am dorit deoarece iubesc foarte mult animalele.Succes in alegerea animalului!

| bibi4v a răspuns:

Un pestisor sau un haster

| BraveNewWorld explică:

Daca imi iau o testoasa, nu trebuie sa o pun in terariu? Nu cred ca ar fi fericita intr-un lighean...

| misspoem a răspuns:

Un soarece, el vine si fara sa-l cumperi!