| Mercedes24 a întrebat:

La cate oua o gaina pitica va cloci

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intreaba cocosul, nu TPU. tongue

| darrio2007 a răspuns:

Cunosc pe cineva care are si cocos si gaina pitica. Culmea este ca statea cocosul pe oua. Vreo 6.
Nu glumesc!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fiecare rasa (sunt mai multe rase mici) are un numar de oua pe care le fac. Dar sa zicem ca face 200 de oua si apoi devine closca. Alta poate sa faca 220 din aceeasi rasa. Nu-ti poate spune nimeni.
Exemplu: rasa Gat golas de Transilvania trebuie sa produca 130-170 de oua. Cine-ti poate garanta ca ea se opreste la 130, 140 sau chiar 170?

| Mercedes24 explică (pentru Salontanul):

Rasa pitica comuna

| Salontanul a răspuns (pentru Mercedes24):

Ti-am spus. Nu exista doar o rasa pitica si nu exista rasa comuna. Pune macar o poza. Daca nu stii unde pune pe site-ul imgur: http://bit.ly/2o7KLbh

| Bitzer a răspuns:

Nici ea nu stie. Depinde de imprejurari.