| samiZiciPompier a întrebat:

Ma lupt cu puricii de doua zile. Ieri am dat cu o solutie K2000 din Mega... pe saltele, covoare, canapele si peste tot prin camera unde dorm. Azinoapte iar ma ciupeau de picioare. Se pare ca am dat cu apa chioara.
Or fi mai bune astea de la veterniar sau sa merg in supermarket sa caut altceva? Stie cineva vrea marca buna?

Răspuns Câştigător
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu e suficient "datul" cu prafuri/solutii.
Trebuie spalat, scuturat, maturat tot. Dupa asta poti da ceva praf sa nu revina. Nu ai animale dar un animal ti i-a adus.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Du-te la farmacia veterinara si cere o fiola/doua de REGENT!
Ori sa iti recomande ceva mai bun, cu toate ca, regent isi face datoria!
O zi buna happy

Bula
| Bula a răspuns:

Prima data scapa de animalele de casa, purtatoare de purici (pisici, caini, etc).
In al doilea rand, cu orice solutie va trebui sa dai de mai multe ori, la intervale de ate 2 saptamani, inclusiv in salteaua patului, covoare, asternuturi etc.
O desinsectie totala se poate face de catre firmele specializate.

| samiZiciPompier explică:

N-am animale in casa. Nu stiu de unde au aparut. Ma duc la farmacie si fac un cocktail de insecticid de nu ma mai trezesc maine dimineata big grin

| MarianaNiculescu a răspuns:

Du-te in supermarket sau la farmacie si cumpara ceva bun

| Ghabby a răspuns:

Gazeaza-iwinking