| DjSannan a întrebat:

Mai stie cineva cum se numesc acei boltari vechi plini de culoare alba la constructii de case sau magazii lemne etc. acum nu prea se mai folosesc? Daca stie cineva atunci rog sa imi dea un link de site de unde pot cumpara. Si daca e second nu conteaza doar sa fie bune

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

BCA-uri.

| DjSannan explică (pentru darrio2007):

Da bca dar oriunde pe internet nu gasesc acei bca albi si plini cu dimenasiuni mari

| darrio2007 a răspuns (pentru DjSannan):

Gasesti la orice magazin care comercializeaza materiale de constructii.Sunt de diferite dimensiuni.De ce vrei neaparat sa ii iei de pe net?

| DjSannan explică (pentru darrio2007):

Nu neaparat de pe net dar caut la mana a doua adica second hand poate e mai ieftin si nu mai stiam cum se numesc uite am gasit ceva http://www.depozitelecasata.ro/......a-verblok/

| darrio2007 a răspuns (pentru DjSannan):

Depinde de cat ai nevoie si de cat te tine buzunarul. Tine cont si de banii care ii dai pe adezivul sau mortarul folosit pentru a zidi cu BCA.Si tencuiala. Daca o dai.

| DjSannan explică (pentru darrio2007):

Va fi ceva simplu nu conteaza e doar pentru a reconstrui o magazie e lemne

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna :)
BCA-uri se numesc.
http://www.soceram.ro/bca.php
O zi buna :)

| DjSannan explică (pentru caramela):

Vezi ca linkul nu e bun