| just4you_5083 a întrebat:

Nu stiti cum se scoate guma de mestecat dupa o haina, de ex. blugi? am nevoie de raspuns please!

Răspuns Câştigător
| Pєтяσηєℓα a răspuns:

Buna.cu fierul de calcathappy.pui o bucata de material pe haina ce trebuie calcata ca sa se ia guma.E ca si cum ai calca ceva numai ca pui pe deasupra inca un material ca sa se dezlipeasca guma de pe respectiva haina.

7 răspunsuri:
| SmileToMe a răspuns:

Cu alta guma, pui gheata pe ea sau cu fierul de calcat

| Zoet a răspuns:

Si tu iti lipesti guma de mestecat in buzunarele blugilor? laughing
Nu cred ca se ia cu vreo solutie. Dar incearca sa o iei cu mana. Avand in vedere ca tu ai mestecat-o happy>

| CookieMonsta a răspuns:

Pentru a indeparta guma, lasa-ti pantalonii, timp de o ora, in congelator. Scoate guma incet, pentru a nu distruge tesatura pantalonului.

| VampireDeea144 a răspuns:

Tre sa ii bagi in frigider ca asa ingheata si merge joslaughing vb serios:* funda?

| wolder a răspuns:

Pui o hartie si apoi dai cu masina de calcat!
la mine a mers:Xtongue

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Cea mai eficienta este varianta cu introducerea hainei in congelator. La mine a mers.

| haicuflorentina a răspuns:

Uzi pantaloni unde este guma, bagi la congelator, il lasi cateva ore pana ingheata iar dupa aceea se curata cu un obiect ascutit(cutit).