| Valentynaaa a întrebat:

Stiti cumva cum se scoate guma de pe blugi sau urmele de pix sad? FUnda

Răspuns Câştigător
| ColorSplash123408 a răspuns:

Cel mai bine e sa pui un ziar peste pantalon si sa calci peste ziar ai pantalonil dedesubt si se ia guma asa am auzit... Iar urmele de pix cu fixativ happy
Funda?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pui blugii in frigider sau congelator (intr-o punga). Guma la rece se intareste tare si o poti indeparta mai usor.
Cat despre petele de pix,
acestea se pot indeparta cu zeama de lamaie, lapte cald sau lapte acru. Daca petele sunt mai vechi se lasa locul patat timp de cateva ore in lapte, apoi se sterge cu o laveta inmuiata in lapte, dupa care se clateste bine cu apa calduta.
Pa, pa!

| yourFanta a răspuns:

Guma din blugi
? incearca sa ii bagi in congelator, serios pana se intareste de tot guma, apoi se sfarama ealaughing

| eneionut99 a răspuns:

Guma se scoate frecand cu o perie
iar urma de pix, ii bagi la spalat.
Gata. Funda daca te-am ajutat

| deraguta1lov a răspuns (pentru eneionut99):

Ar trebui sa primesti

| deraguta1lov a răspuns:

Pai guna cat se poate o scoti cu mana dupa freci cu o perie iar pixu la spalat dar vezi cu ce pui la spalat sa nu se faca colotai ca atuncvi...
oricum succes!
fundita?*