| Wehrmacht a întrebat:

O intrebare legata de "inlaturator de cioturi(stump remover)".Se gaseste in Romania? Mai exact...in Ploiesti.
Se gaseste Nitrat de Potasiu la magazine care vand ingrasaminte?

4 răspunsuri:
| Wehrmacht explică (pentru Messerschmitt):

Cred ca poza aia de la profil te descrie perfect.Eu intrebam de stump remover nu freze.Ala care contine 99% nitrat de potasiu.Imi trebuie niste KNO3.O cantitate destul de mica.Sub 1kg.

| Messerschmitt a răspuns (pentru Wehrmacht):

Bai Nazy, mai lasa beutura si cauta pe net, ca d-aia ai creier+maini+ochi. Vezi ca gasesti pe okazii.ro, daca nu ti-e frica de inchisoare.
Daca ti-e frica sa nu ajungi langa Becali, poti achizitiona KNO3 cu o autorizatie integrata de mediu. Hast du verstehen?

| Wehrmacht explică (pentru Messerschmitt):

Nitrat de potasiu=bomba.Gandire de roman.De ce sa ajung in inchisoare? Asta care se vinde acum (de amoniu) este si mai periculos. Daca nu ajuti nu mai raspunde si gata.Nu vreau sa iau de pe net.Sunt o gramada de alte chestii care seamana cu aceasta substanta.