| alexandrubt13 a întrebat:

O marca buna de masina de spalat BOSCH, AEG,dar de la BOSCH,AEG care ar fi cele mai bune fara uscator asta e bune sa fie aparte, de 8-9 litri?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Linistit poti si Bosch, asa cum am spus, e un brand premium.

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Ambele sunt premium, dar daca nu te uiti la bani, mergi pe Miele.

| alexandrubt13 explică (pentru regis):

Miele zici ca sunt cele mai bune, unde sunt fabricate?

| regis a răspuns (pentru alexandrubt13):

Da, Miele este un brand consacrat, atat pentru uz casnic cat si industrial. Pe electrocasnice se bat cu oricine, in schimb masinile de spalat si aspiratoarele sunt de doua feluri: Miele si celelalte.

| melimili a răspuns (pentru regis):

Asa de consacrate ca nici nu am auzit de ele.
De unde e firma? Dar mai ales unde isi fabrica produsele?

| regis a răspuns (pentru melimili):

Germania, Germania. Daca erai in domeniu, nu aveai cum sa nu auzi de ele, dar pentru publicul larg sunt cunoscute doar cele care isi fac multa reclama.

| alexandrubt13 explică (pentru regis):

Buna zice-ti ca miele e buna, mie nu imi trebuie nici supersofisticata dar marca buna si ma gandeam si la BOSCH ca asa am de cumparat plita pentru bucatarie, masina de spalat vase, cuptor electric pentru dotarea unei case

| regis a răspuns (pentru alexandrubt13):

Linistit poti si Bosch, asa cum am spus, e un brand premium.

Bula
| Bula a răspuns:

Ambele firme produc masini de spalat bune.
Eu am insa un BEKO, care a costat mult mai putin (sub 400 euro, adica cca 1800 lei) si am obtinut 2 + 5 ani garantie la el (prin registrarea masinii, pe site-ul producatorului, asemanator ca la Bosch).

| relian a răspuns:

Cele mai bune masini de spalat si uscat is LG apoi care or mai fi, daca e sa vorbim despre cele mai bune.

Asa orice masina spala, orice masina este buna, in general firmele astea care fac masini de spaklat is vechi, is consacrate, toate is bune.
Cele mai scumpe is scumpe ca fac mai multe chestii, au programe mai multe, mai stiu si eu ce or mai avea, garantie mai lunga, unele facute din tabla de inox, normal cas mai scumpe.

Pina la urma folosesti doara 2-3 programe si aia e tot, asa ca orice masina cum am spus ar fi buna.
Cu cit mai simpla cu atit mai bine si mai ieftin.

| gabicoo a răspuns:

Bosch sunt fabricate in Turcia! AEG!