| Welterweight a întrebat:

Probleme cu încălzirea la garsonieră. Până se rezolvă, mă gândeam să iau un radiator pe ulei să îl bag în priză. Întrebări:
Consumă mult? Dă căldură? Am fost în magazine și pe toate scrie,, pentru folosire ocazională". Ce înseamnă mai exact ocazional? Ce se întâmplă dacă îl țin mult în priză zilnic? Am văzut că pot fi reglate. Un coleg a zis să nu îl dau la maxim că îmi bubuie toate prizele. Adevărat?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Consumul este destul de mare. Depinde ce vrei sa achizitionezi. Dă si ceva caldură dar nu merita. Au termostat, nu functioneaza continuu. Iar daca ai instalatia veche exista posibilitatea sa fie ce ti-a zis prietenul.

| Frank51 a răspuns:

Consuma foarte mult, da caldura dar prea putina pentru cat consuma. Chiar si daca il ti pe treapta superioara, tot nu bubuie nimic.

| Furnicuta000 a răspuns:

Mai bine iei calorifer electric si e mai sigur. La treapta minima de caldura o sa iti vina factura cu vreo 300 lei mai mult pe luna.

| Cyrano a răspuns:

Un radiator consuma in medie 2000 w. Ar consuma energie electrica in valoare de 10 lei pe zi daca il folosesti 8 ore pe zi. intr-o luna ai avea de platit 310 lei la factura electricitate doar pe calorifer la care se adauga si ceilalti consumatori, iluminat, frigider, masina de spalat etc. Aproximativ 450-500 lei pe luna.

| Welterweight explică:

Mersi de răspunsuri