| MorganaM a întrebat:

Putin ajutor? Vor veni asa pe neasteptate niste prieteni in 4 ore, si nu stiu de ce sa ma apuc... E cam dezordine pste tot, dar mai si trebuie facut curat. Eu planuiam sa fac azi si maine, dar se pare ca trebuie sa fac mai repede. Si nu stiu de ce anume sa ma apuc si cum sa ma organizez ca la final sa arate totul ok sad

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Numai sta si fa ordine in casa

| Sn4k3 a răspuns:

Pai fa curatenie laughing, sterge praful, aranjeaza lucrurile si distractie placuta laughing.

| Eastwood a răspuns:

Curatenie, stergi praful etc. Si iti aranjezi hainele.

| Stormtrooper a răspuns:

In primul rand fa curat prin casa impreuna cu ajutorul unui parinte (daca inca locuiesti cu parintii) dar prima data unde e mai multa dezordine si la final ce e mai simplu (fara curatatul parfului / dat cu aspiratorul daca nu este necesar).
Iar apoi ceva gustari, sucuri daca trebuie.

| JungleHell a răspuns:

Am obiceiul de a azvârli la întâmplare lucrurile iar când vine careva neanunțat le aranjez repede într-o ordine cât de cât la locul lor. Dacă primești unde dormi de obicei, patul să fie făcut că ăla sare mult în ochi, apoi aranjat cât de cât lucrurile ce se pot aranja, ce nu duci repede în altă cameră provizoriu, ferit de ochii lumii. Și da, să nu fie praf pe mobilă sau pe covor. În sensul când și când cu aspiratorul, că nu-mi studiază musafirul covorul. Înainte de toate cam imaginează-ți pe unde trec respectivii și unde vrei să-i poftești, apoi curăță traseul acestora prin casă, în mare, oricum nu vin în recunoașterewinking.

| Tony49 a răspuns:

Poti incepe cu a aspira sa stergi praful si apoi sa aranjezi putin lucrurile. Pararea mea. Baftawinking