| anonim_4396 a întrebat:

Rozmarinul, salvia sau oregano sunt plante pe care le poti creste in apartament?

5 răspunsuri:
| mami a răspuns:

Sigur ca le poti creste si in apartament cu conditzia sa le pulverizezi cu apa la temperatura camerei si sa le expui la lumina dar nu direct in soare

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Cresc si in apartament, daca ai mare grija de ele, depinde si de seminte daca sunt bune.Nu toate prind si apoi ies foarte tarziu, dupa ce le plantezi(luni de zile dureza), aceste plante sunt bune la mancare, fripturi, salate.

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Rozamrinul si salvia se mai folosesc si in combinatii la ceaiuri, sunt foarte bune, salvia sigur este pentru slabit, rozmarinul, pentru unele infectii.Cititi pe google ce indicatii terapeutice au, sunt foarte bune.

mlm
| mlm a răspuns:

Rozmarinul este un arbust de climat subtropical, salvia creste in gradina pe cimp, deci daca vrei poti sa o pui sa creasca si in ghiveci, iar oregano cu siguranta va creste in ghivece, deci numai rozmarinul nu il poti creste in apartament.

| Annitu a răspuns:

Nu stiustraight facenu am auzit niciodata de plantele (sau ce-or fii) asta...laughinglaughingbig grin