| divant a întrebat:

S-a spart o țeavă în spatele duşului şi nu pot ajunge la ea si tot iese apa de sub duş. Ce să fac? Pe cine să chem?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inchide apa. Trebuie sa ai un robinet undeva. De obicei sub chiuveta. Apoi suna un instalator.

| ziftode a răspuns:

Administratorul blocului, ala stie sigur unde sunt robinetele si unde sa gaseasca un instalator
daca nu stai la bloc, si chiar nu stii pe nimeni, cauta robinetele, trebuie sa ai in cel mai rau cel putin unul care taie apa in toata casa, nu exista locuita fara si apoi pur si simplu cauta pe google: servicii instalator
https://www.google.com/search?q=servicii+instalator

| alizeu11 a răspuns:

Instalatorul! Sau fa-o tu, este simplu! rupi peretele pana ajungi la ea si poti sa o manevrezi. Depinde de marime si material, cumperi 2 cuplaje si o bucata de teava de aceeasi dimensiune cu teava din perete. Si le inbini.Iti trebuie chei de stringere pentru marimea respectiva.

| DianaM21 a răspuns:

Instalatorul! Pana ajunge, pune cat mai multe prosoape in locul unde curge apa. Succes!