| Lovwly a întrebat:

Sall. am varsat diluant de vopsea pe ecranul masinii de spalat, dar nu sa topit tare. insa sa albit putin. cu ce sa dau ca sa dispara albeata aia?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Poti sa rezolvi sa bafuiesti asa cum se face la masini.Iti trebuie o bormasina si pui o pisla o perie din aia fina si dai cu polish si til face ca nou.La fel poti face si pe farurile de la masina la extwerior pe plasticul ala.Asta tio zic sigur, plus ca am facut eu ceva vreme in urma cun telefon mobil pe care dadusem cu alcool si se matuise ca si la tine.Intreaba la aia care repar ceasuri aca nu ma insel si aia mai fac asa la ecranele de la ceasuri.Dar ei folosesc ceva praf nu stiu exact ce.

2 răspunsuri:
| hummmer a răspuns:

Nu se mai duce. Poţi încerca cu şmirghel foarte fin/pastă polish dar nu prea merge.

| marktheshark a răspuns:

Nu prea mai ai ce rezolva, cu smirghel mai rau ai faci.