| anonim_4396 a întrebat:

Sall.Stie cineva de ce e mai bine sa tinem plantele in ghiveci, decat taiate, in vaza?

Răspuns Câştigător
| Eღilia62 a răspuns:

Sa le tii in vaza, insemna sa le tai din radacina, ca doar nu ai sa le pui cu totul si vor tine de la 2-3 zile la 2-3 saptamani depinde de floare, dar in ghiveci planta are radacini deci traieste "cat ii este scris"(cam o luna).

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

De ce e mai bine sa fii intreg decit un handicapat fara picioare? Cam asta e intrebarea pe care o pui. Orice planta in ghiveci e intreaga. In vaza e doar ce ne place noua mai mult. E trunchiata. Si desigur ca e mai bine in ghiveci, asa ii dam plantei o sansa sa traiasca si ea ca planta, nu sa moara ca ornament.

| a1doru a răspuns:

Plantele in ghiveci sunt vivante. cele din vaza, sunt in ''coma''.

| мιcυтѕαααα a răspuns:

Pentru ca in ghiveci traiesc fooooooarte mult daca le uzi si le tii la lumina dar in vaza traiesc numai 2-3 zile si apoi ofilesc. Ai inteles?

| laryssaxd1 a răspuns:

Pentru cele in ghiveci le ai mai mult timp... cele in vaza dupa cateva zile se ofilescwinking