Întrebare recomandată | Nebunuldingradina a întrebat:

Sall TPU
Am mare nevoie de ajutor.
Cer ajutor în special de la cei care cunosc și se ocupa cu vinul

Am o vita de vie în gradina și anul ăsta am hotărât sa fac niște vin.
Mi-a iesit cam 3 găleți de must și l-am pus într-o damigeana cu furtun ce l-am băgat într-un borcan cu apa...așa cum se face...Cum am citit pe net...

Pentru ca mi-a fost frica sa nu mor...laughing)))) din cauza bioxidului de carbon (sau dioxid nu știu exact ce e) am lăsat geamurile deschise (a fost depozitat undeva într-o camera din casa nefolosita)...
Mustul a fost facut undeva pe data de 3 octombrie.iar peste 2 zile are 2 săptămâni.În acesta perioada după cum cred ca știți a fost foarte frig...a și nins chiar ..au fost și -3 grade.iar mustul NU A FERMENTAT!

Va rog ajutați-mă...ce trebuie sa fac. îmi doream f mult sa am propriul vin și uitați ...nu am nimic...

Răspuns Câştigător
| g00dmorning a răspuns:

Pune-l intr-o camera mai calduroasa. Are nevoie de caldura pentru a fermenta. Eu nu sunt experta in vinuri, dar tatal meu face vin deci imi spune si mie cateva chestii happy

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa inteleg ca a ramas dulce?
Il muti la un loc calduros.
Ori invelesti damigeana in paturi.
Eu ma chinui sa ramana dulce si tu te plangi ca nu a fert? laughing
O zi bunahappy

| Florentina9210 a răspuns:

Ai mei fac vin cam un butoi. Restu il pun la tuica. Noi il tinem in beci, e destul de racoare, nu stiam de chestia ca trebuie caldura ca sa fermenteze. Cat despre acea ''duhoare'' e destul de naspa, nu poti sta mai mult decat 2 minute.