| Grigg_Katalin_1999 a întrebat:

Cum scot un furtun dintr-o damigeana?

2 răspunsuri:
| AlexanderAdrian a răspuns:

Poti incerca cu un bat mai subtire decat furtunul pe care sa-l introduci intr-unul din capetele furtunului, desigur prin incercari, si apoi sa le scoti pe amandoua. Ai putea la fel de bine sa folosesti un bat cu putina banda dublu adeziva la capat, ar merge in functie de cat de larga la gura e damigeana.

s-ar putea sa mearga si cu un cleste de rufe mai puternic, legat bine de capatul unui bat, un pic deschis ca sa poata intra furtunul in cleste si apoi sa poata fi tras usor afara.

| Alex_Frunzeanu_1996 a răspuns:

Sau il scuturi inainte si inapoi pana iese.