| leodelasimnic05 a întrebat:

am si eu nevoie urgent de cineva care imi poate da un raspuns despre trandafirul japonez.
la al meu isau palit frunzele si vreau sa imi spuneti cum l-as putea indrepta

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Probabil ca n-a fost udat la timp, uda-l si pune-i si ingrasamant.Apa cu care-l uzi e bine sa stea o ora inainte de-a folosi(daca folosesti apa de la retea, daca e de fantana, nu mai e cazul), nu trebuie sa fie prea rece. O sa-si revina, cu siguranta.

1 răspuns:
| ZaraZaraPerlin a răspuns:

Ii infingi un bat in radacina, si incearca sa legi cumva tulpina de bat. Funda?