| SporeBox a întrebat:

Am un bonsai care de ceva timp e palit. Eu l-am udat si l-am stropit cu apa dar tot asa ramana. Ce sa fac? E din cauza ingrasamantului pe care il folosesc? Dar nu cred ca mai am un retusa si ii pun si lui ingrasamant si e intr-o stare buna. Doar ca are frunzele in zigzag (nu stiu de ce. Cand l-am cumparat nu era asa). Si despre el daca puteti sa imi spuneti de ce are frunzele asa? E ceva ce poate sa ii afectrze sanatatea? Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba.i pământul și cumpără un ghiveci mare, să aibă loc rădăcinile!

| Vreausapot a răspuns:

Asa ar trebui sa arate un bonsai sanatos https://www.google.ro/......ps?/search

Scoatel din ghiveci si vezi, poate are radacini prea mari sau sunt viermi care ii mananca radacinile