| cossy30 a întrebat:

Care sunt cele mai bune centrale termice pe gaz de apartament? circa 50 de mp :d

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

E greu de spus care e cea mai buna. Eu am o Beretta de 4 ani, nu am avut probleme cu ea. Apropo, am vazut o promotie la Obi, o centrala asemanatoare cu a mea avea 33% reducere din pretul de lista (1600 in loc de 2400, 24 KW, insa la 50 de mp iti ajunge una sub 10).

| carpediem a răspuns:

Vaillant, Buderus, Immergas, Herrmman (Radiant).

| ASIGURATORUL a răspuns:

Personal am un Immergas care de 5 ani functioneaza foarte bine; nu am avut nicio defectiune. Iarna stau cu ea pe 2 (din vreo 8 pozitii) si am 25 grade in casa; este si acceptabila din punct de vedere al pretului.

| AdrianUrsut a răspuns:

Acum, cele mai bune centrale termice sunt cele in condensare. Fiindca sunt mai eficiente energetic, au un randament mai bun si polueaza mai putin.

Toti producatorii fac acum centrale temice in condensare, iar cele mai bune ar fi Viessman, Ariston, Vaillant.

Un articol complex si actualizat despre cele mai bune centrale termice pe gaz gasiti aici https://www.2pareri.ro/......ce-pe-gaz/

| Ollyy a răspuns:

Eu stiu ca centralele Weissmann din Germania sint cele mai bune.