| Danutz_2283 a întrebat:

Care centrale termice sunt mai bune?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Cand am lucrat eu la firma de centrale termice erau bune WESTEN de aceea am si cumparat e si silentioasa si nu am avut probleme cu ea de 4 ani de cand o am. Dar mai vezi si pe la prieteni si fa-ti o parere pentru. ca nu intotdeauna cele mai scumpe sunt si cele mai bune. Cateodata merge si pe noroc.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare fabricant scoate pe piata diferite calitati si capacitati.
Firme recunoscute sunt: Bosch, Vaillant, etc, care functioneaza de peste 50 ani, au traditie in domeniu.
Nu degeaba au supravietuit atata decenii.

| DenissaDeea a răspuns:

Viessmann, Ariston, dar cele mai potrivite pentru piata romaneasca mi se par a fi,,, Imergaz,, cu instalatie facuta din teava de cupru)

| somebody a răspuns:

Viessmann cu siguranta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arca si Vaillant, prima pentru fiabilitate si rezistenta la depuneri de calcar, iar cea de a doua pentru fiabilitate si prestatii pe apa calda.

| Simon a răspuns:

Saunier Duval - asta am de 7 ani de zile si n-am avut nici o problema cu ea (instalatie pe cupru nu pexal). Conteaza si
cat de mare e suprafata pe care o vrei incalzita.

| Marius20 a răspuns:

Buderus

| tiulia a răspuns:

De exemplu: Viessmann sau Buderus. Daca vrei sa vezi mai multe modele Viessmann: http://www.calorserv.ro/produse/Centrale-Termice/Viessmann