| cossy30 a întrebat:

Care sunt cele mai bune centrale termice pe gaz?

Răspuns Câştigător
| Bunicul62 a răspuns:

Vaillant,Buderus.Viessman.saunier duval.immergaz,ariston.vezi rap pret/calitate.Ce doresti sa incalzesti cu ea S=mp?

| cossy30 explică (pentru Bunicul62):

Vreo 50 de mp!

| Bunicul62 a răspuns (pentru cossy30):

Ap? casa curte? cam peste 30-40 kw functie de orientarea camerelor izolatie, mat din care este construita casa, supraf vitrate. Preferabil cu boiler incorporat de inox daca vrei si apa calda la 2 GSanit

| doinastela a răspuns (pentru cossy30):

La 50 m2 probabil mai indicata e o centrala termica simpla, de apartament -de exemplu Buderus U042-24K sau Bosch Gaz 3000 W
http://www.ivp.ro/....../index.php

4 răspunsuri:
| cossy30 explică:

Vreo 50 de mp...