| Jeepwwe a întrebat:

cine imi poate explica ce inseamna bari la drujba de ex husky 3120 60 bar 395 36 bari de ex dau funda prim rasp corect

Răspuns Câştigător
| MateiSebastian a răspuns:

La " drujbe" ( motoferăstraie ), lama de obicei se măsoară in centimetri, dar in acest caz, producătorul precizează că lungimea lamei ( BAR= bară ) este de 60 inchi, adică aproximativ 152 centimetri.
Ce legătură are drujba cu muzica?!

Răspuns utilizator avertizat
| MateiSebastian a răspuns (pentru Jeepwwe):

Un inch are aproximativ 2.54 centimetri. Deci ceea ce trebuie să faci este să înmulțești 60 (inchi) × 2.54 = xyz centimetri.

Răspuns utilizator avertizat
| MateiSebastian a răspuns (pentru Jeepwwe):

Exact!

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat