| luuuuux a întrebat:

Salut am o drujba chinezeasca si nu mai porneste dupa ceva timp, am desfacut-o toata pana la piston si cand am pus-o la loc am scos o garnitura de la piston pentru ca nu mai intra si acum vad ca nu mai porneste deloc. Sa fie oare din cauza asta sau din alta problema?

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine scoteai si pistonul.Nu te-a incurcat? Tu ai scos un segment.De ungere sau de ardere.Acela se strange pe piston si preseaza pe interiorul cilindrului.Esential in functionare mecanicu` lu` Peste.Baga garnitura aia, cum ii spui tu, la loc.