| anonim_4396 a întrebat:

Salut, care e diferenta intre trafalet si spray de vopsea aerosol? Care e mai buna si ce vopsea se foloseste pentru spray

3 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Pai, trafaletul e o rola cu care se intinde vopseaua pe perete. Iar spray, cred ca stii, e un pulverizator.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Yuoia):

Esti genial

| relian a răspuns:

Ambele folosesc orice tip de vopsea,deci conteaza ce vopsea folosesti, sau vrei sa folosesti.
Cea mai buna vopsea este aia pe ulei, aia a fost cea mai buna pe vremuri si inca a ramas si acum cea mai buna, deocamdata nau scos ceva mai bun.
Singurul dezavantaj la cea pe ulei este ca se usuca mai greu, trebuie sa lasi sa se aeriseasca, cureti sculele greu si cu diluanti.