| IonutzMadalin a întrebat:

De curand mi-am cumparat un kit de supraveghere, insa am o problema cu dvr-ul. Cateodata imi citeste hdd, cateodata nu. Mi-am cumparat alt hdd de 1 Tb si am vrut sa vad daca face la fel si intocmai asa face. Pareri? Multumesc mult

4 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Ce dvr ai cumparat?
Cred ca ar trebui sa upgradezi softul la el, sau sa-l duci la reparat.

| danbnz a răspuns:

Verifica cablurile si legaturile... posibil sa fie un contact slabit pe undeva.

Bula
| Bula a răspuns:

Tine in mana hard disk-ul, sa simti cand se roteste (se simte o usoara vibratie).
Daca se simte vibratia si nu se citeste, atunci misca cele doua mufe de la capetele cablului de date (cel ingust, conectat la placa)
Daca nu se simte vibratia cand nu citeste, atunci misca mufele de la cablull de alimentare (cel care vine de la sursa de alimentare).
Asa poti localiza unde este problema.

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca dvr-ul ala nu baga curent cum trebuie in hdd
daca ai si schimbat hdd-ul si exact identic face