| anonim_4396 a întrebat:

Deeeci...
Am cumparat acum un an sau doi un joc numit The Sims 3. Pentru cei care nu stiu e foarte mare, nu e unul banal. A costat destul de mult pentru ca l-am comandat inainte sa apara. Si cand au aparut expansion pack-uri (extensii) costau peste 100 lei si ca sa nu le mai cumpar am platit un specialist in IT sa mi le ia de pe net si sa le instaleze. Din cauza unor probleme cu hardul am ramas numai cu jocul si cu o extensie. Si de curand a aparut o alta extensie si am vrut sa o am. Numai ca atunci cand a incercat acel om sa o instaleze s-a stricat tot. Nu am mai putut intra in joc de loc. Si am dezinstalat tot si am reintalat numai jocul cumparat. Si nu merge de loc. Cand l-am instalat a aratat o gramada de erori.
Ma gandeam ca ar putea fi din cauza ca DVD Rom-ul nu mai citeste bine. Dar ma gandeam ca daca toate extensiile au fost luate de pe net l-am zapacit rau de tot si cred ca daca as resofta windows-ul ar merge.
Dar am nevoie de cateva pareri. De unde credeti ca e problema? Si care e cea mai buna rezolvare?
Multumesc anticipat :*

2 răspunsuri:
| Cayus a răspuns:

Sar fi putut infiltra in dvd-rom files adica cele de citire dar te intreb iti citeste alte cd-uri?

acum daca mai ai chitanta bine stii ce sa faci
uitate sa vezi daca nu e zgariat cdul, daca da dal cu spirt(fara batjocura) si poate iti va mergea

acum sa spun ce cred despre ce ar trebui sa faci:
variante:
1)downloadeaza sims3 de pe net (avand cd original nu ai putea avea probeme cu stiu eu ce politie de piraterii)
2)vindel si cu banii facuti ia altul

acum singurul rasppt intrebarea ta: reinstl windowsu sau incearca sa cureti bine cdu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@cayus3: Sincer nu pot sa-l vand. Mi se pare cel mai super joc posibil si nu vreau sa renunt la el. Si CD-ul e curat, nu are nimic. Stiu chestia cu stersul cu spirt. Ideea e ca de oriunde ar fi, original sau de pe net, nu mai merge si nu stiu ce sa fac :-|