| LeeJiEun a întrebat:

Am o problema!
Am cumparat de curand un laptop si am vrut sa il conectez la reteaua wireless de acasa insa la iconita "network" apare un x mare rosu si spune "not conections are available". Ce as putea face?

3 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Iti trebuie driverul de wireless. il gasesti foarte simplu. Deschizi google scrii modelul laptopului tau urmat de cuvantul drivers, descarci driverul de wifi il instalezi apoi restartezi...

| LeeJiEun explică:

Sasnet,cum sa iau driverul de wireless daca nu am internet?laughing

| wEeEk1d a răspuns:

Ori nu ai placa de retea instalata ori functia wireless de la laptop nu e activata. Se activeaza cu FN+F2 la majoritatea laptopurilor.