| Castielo a întrebat:

Salut meseriasilor. Am de ales intre un set Makita DHP482 + DPD152 si o bormasina Makita DDF484, cadou pentru tata, la pret sunt la fel, ambele cu acumulatoare de 5ah. Din review uri ambele sunt bune dar asta 484 pare a fi muult mai oke.
De bormasina sigur are nevoie dar de aia cu impact, are deja ceva makita cu cablu pe acasa de gaurit betoanele. Ma ajutati sa aleg ce e mai oke din astea doua, eu n-am nici o treaba cu sculele … in mare va fi folosita doar pe langa casa, treaba relativ usoara. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Cu impact nu o poate folosi decât să desfacă roțile de la mașină și să le pună la loc. În rest, nu o poți folosi la altceva.
I-ai ceva ce nu are, și care ști că i-ar fi de folos, chiar dacă produsele nu fac parte dintre cele descrise de tine. Bune sau rele, produsele Makita sunt toate la fel, chiar dacă pe ele scrie "Made in Romania".

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dar asta 484 pare a fi muult mai oke."

ai văzut c știi și tu?

| badpanda a răspuns:

Cumpara DHP482 si DPD152 daca sunt la oferta.
Cea cu impact este bestiala la insurubat orice.
https://www.youtube.com/watch?v=_rdmPznI3HU