| Alkero1995 a întrebat:

Ce ma sfatuiti sa aleg intre telefoanele Orange Yumo si Orange Reyo ( Ambele sunt apropiate la specificatii insa diferite la pret ). Are cineva Reyo, as dori sa stiu cum se misca..astept un scurt review daca se poate. Multumesc! Sarbatori fericite!

4 răspunsuri:
| ionutvas a răspuns:

Reyo e mai bun

| FsH a răspuns:

Folii si Huse pentru Orange YUMO, HIRO si REYO gasiti la : http://www.foliisihuse.ro/ro/312-husa-silicon-gel-tpu-orange-reyo.html

| Surd_Narcis_1996 a răspuns:

Rayo

| Cosereanv_Avrelianvs_1987 a răspuns:

Eu tocmai am achizitonat Reyo. Diferentele intre cele doua ar fi:
Reyo fata de Yumo
+procesor frecventa mai mare
+chip grafic mai bun
+ecran mai mare 5" fata de 4.5"(mai bun pentru citit, vizionat filme, etc)
+versiune Android mai noua4.2.2 vd 4.1.2
Minusuri fata de Yumo:
- baterie de capacitate mai mica 2000mAh vs 2400mAh
- camera cu o rezolutie mai mica 5 Mpx vs 8Mpx(Reyo nu are probleme de autofocus ca in cazul lui Yumo).
- spatiu destinat aplicatiilor de 2 gb vs 4gb(Yumo)
Acum in utilizare zilnica ce pot spune este ca se misca foarte bine, fluid fara sacadari.Ecranul este luminos dar nu va fi la fel ca un IPS, culorile sunt redate bine iar pixelii din fonturi nu sunt foarte vizibiIi de la o distanta normala.In jocuri se misca fluid iar filmele se vad bine cu sunet ok fara distorsiuni.La cautare intr-un film de 720p redat cu MxPlayer nu a avut intarzieri.Bateria m-a tinut 5h de la un nivel de 59% in tot acest timp am stat pe wi-fi, instalat aplicatii, dezinstalat, configurat telefon, vizionat vidoclipuri jucat si descarcar aprox 4 gb de date.Eu am ales telefonul pentru faptul ca ma ajuta in navigarea pe net, vizionarea de filme.Jocurile sunt o componenta secundara.Pentru ele as alege Nexus7 sau Nvidia shield.