| alaex a întrebat:

Salut o alta intrebare la mine la tara nu ie canalizare si vreau sa fac o hazna.dar? acum nu stiu cum sa o fac. sora mia a facut o hazna an curte ia zice ca are vreo 4 metri adancime si 2 latime bun. dar problema e ca se acarca repede la fiecare luna o descarca.si am antrebato de ce se acarca asa repede ia mi-a spus ca se foloseste mult baia adica wc.bun dar cu toate sunt 5 persoane an casa.dar eu cred ca ceva nu ie an regula prea repede se acarca. acum eu vreau sa-mi fac si eu ca am cumparat casa de curand si vreau sa-mi fac conditi sa trag apa cum vam mai spus sa fac hazna.am 2 posibilitai am si fantaná an curte si reteaua de apa la poarta.si nu stiu ce sa fac si cum sa fac pentru ca sora mia plateste pa fiecare luna 80 de lei sa descarce haznaua. acum eu ma pun si gandesc? pai bani la vitanjá 80 100 de lei bani la curent ca hidroforu consuma.bani la montat instalatia es mai scumnp ca la oras. sora mia plateste cam 600 de lei curentu si cu haznaua.la curent este 3 becuri boileru si hidroforu si un frigider att.io cred ca e scup.eu am antrebat sa torn si pa fundu la hazna beton si multi mi-a spus ca nu alti mi-a spus ca da.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Cu fund betonat e legal, fara fund e ilegal. Daca mai exista si fantani in zona haznalele fara fund transmit mizerie in ele si bei apa infectata cu rahat.