| alingam a întrebat:

Salut, stie cineva daca se poate face scara de beton eu neavand placa turnata ci grinzi 10/10? Ori sa merg pe alt material(lemn, inox...)?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Fa scara aia din metal si lemn, schelet de fier si trepetele de lemn, e mai usor de construit.
Chiar daca nu ai placa poti face si scari din beton, sus le poti pune pe acele grinzi ce spui tu de beton, deci sustinere ar avea.
Faci un calcul la ambele metode si vezi cum iesi mai ieftin.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Doar cu un dulgher priceput.