| dydy22 a întrebat:

Salutare tuturor. as vrea sa imi construiesc o casa in primavara si nu stiu ce sa fac cu placa peste parter sa torn placa de beton sau sa fac cu grinzi de lemn ( sus nu o sa fie locuibil ). as dori un raspun de la cei care se pricep.

6 răspunsuri:
| gigel68 a răspuns:

Indicat ar fi sa torni placa. iar casa sa aiba stalpi de rezistenta din beton (la colturi).

| dydy22 explică:

Am 21 de stalpi la fundatie si la usi am stalpi, este o fundatie foarte solida

| PetreConstanta a răspuns:

Placa

| Tiberius a răspuns:

Neaparat placa de beton

| secret93 a răspuns:

Nu e asa de usor
trebuie stalpi de sustinere si peste ei sa tragi o placa de beton dar e mai complicat...

| davidov33 a răspuns:

Salut daca nu ai s a locuesti in mansarda fal cu grinzi de lemn