| Steaua_Andrei_2000 a întrebat:

Am niste iepuri care pana acum o saptamana le mergea foarte bine si nu a murit nici unul, dar de o saptamana in coace au inceput sa moara foarte des.Imi puteti spune cam ce ar putea avea sau ce le cauzeaza Moartea! Va rog.Dau FUNDA!

2 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Http://www.iepuriderasa.net/bolile-iepurilor.html.html
Mai simplu, vezi ce simptome au si fuguta la vetelinar/farmacia vetelinara.

| Osirius a răspuns:

Le-ai schimbat meniul de curand? Iepurii sunt foarte sensibili la stomac, iar spre exemplu daca le dai mai multa iarba cruda de obicei le poate fi fatal.