| dramazaptoorg a întrebat:

Am o problema MARE,,, De cateva zile imi tot apare pe peretele casei,prin interios niste gandaci mici cu botu ascutit (negri) am dat cu sprei,,,am facut curat sub-pat bine rau,,,am dat cu prei prin toate gaurile din parchet,,peste tot,,si pe tavan! Mi-am schimbat lenjeria,, tot! Dupa cateva zile iar au aparut!crying( Am facut experiment pe unul am dat cu sprei pe el,,,iar spreiul nu are nici un efect crying(,,,Ce sa ma fac sa scap de acesti gandacii,, sau macar sa aflu ce rasa sunt ei si sa descopar mai multe

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa cu solutie nu cu spray care nici mustele nu mor de la el, eu am scapat de ei cu fiole de neostomosan

| relian a răspuns:

Trebuie sa faci o poza acelui gindac si sa arati, ca asa nu ai descries nimic clar.Deci nu stii despre ce insect este vorba.Sau cauta pe net ceva poze cu insect si vezi care este amicul tau.Ca sai omori te invat eu cum.Cumperi un bidonas din ala care speriaza gol ca probabil se gasesc pe undeva. Dupa cumperi alcool medicinal din ala de 90 de grade si spreiezi cu ala si dupoa sa-mi spui mie ca mai traiesc.Cineva a avut gindaci de pat, plostinte din astea care stau uneori prin case si nu mai scapa lumea de ele.Respecitva perosoana zice cheama pe astia care se pocupa cu deratizari.Vin aia si dau baga acolo solutii, fumuri si gata.Aia nici vorba sa moara.Eu ma gindii si zic uite cum sta treaba.Te scap eu de astia.Am luat o pompa de stropit, am luat clor de la magazine siam dat peste tot pe pereti, pe pat pe rama de lemn de metal ce avea, nu pe saltea si am lasat asa o noapte cu fereastra deschisa si na dormit acolo. Dupa am curatat am sters patul si l-am dat cu alcool sanitar la fel cu pompa.Na mai aparut nici urma de nici un gindac.Au murit si furnici si muste si tot ce misca.Acum am intrebat cam dupa juma de an zic mai ai gindaci? Zice nici urma.Deci clrul omoara orice nimic nu-i sta in cale.Dar cu conditia sa pleci de acasa sau sa nu dormi in acea camera unde dai.Dar mai inati incearca doar cu alcool sanitar de 90 de grade si vezi ce se intimpla.Clorul trebuie sa ai grija ce ai pe jos daca ai parchet ala e il albeste, sau covor, mocheta la fel.Treb sa pui ceva sa lipesti o folie de mocheta sau parchet sa nu fie Sparta, eu asa am facut.Bafta

| LIN2010 a răspuns:

Insecticid K300+,de la SANO(Israel) si se rezolva, dupa 2-3 tratamente.(l-am vazut la vinzare si in Kaufland). Succes

| Einsecticide a răspuns:

Poti incerca cu insecticide sub forma concentrata care au actiune de soc si eventual sa faci mai multe tratamente. Un link cu substantele recomandate http://www.einsecticide.ro/......-50ml~1013