| Mathias021 a întrebat:

ce pot monta intre un frigider si un aragaz pentru a proteja frigiderul de caldura cuptorului de la aragaz? Am distanta de cca 20 cm intre ele iar mutatul in alta parte a bucatariei iese din calcul.Exista ceva placi antitermice sau ceva de genul? Astept raspunsuri concrete. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

La asemenea distanta,daca frigiderul e cu o laterala spre aragaz, nu prea influenteaza.Bun izolator antitermic este asbestul, mica, sau vata minerala. Daca vrei neaparat o separare, e suficient si ieftin sa folosesti placa de rigips.Trebuie doar sa gasesti un sistem de fixare, nu e nevoie sa ajunga pana sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O foaie de azbest...sau o oglinda(folie);
frigiderul e izolat, dar sa nu stea cu spatele la aragaz