| Liora a întrebat:

happy. cine stie cum pot inmulitii un ficus pentru ca are un pui lateral. fundita! big grin

Răspuns Câştigător
| Manne a răspuns:

In tulpina originala trebuie sa tai frunza batrana si apoi vor creste mai multe, tinere si mai sanatoase. Daca ai un pui crescut si vrei sa il transplantezi, taie-l cu atentie de unde pleaca din tulpina originala, pune-l in apa pentru a-i creste radacini, apoi il pui ca pe orice planta in ghiveci.

2 răspunsuri:
| sAlexandru a răspuns:

Inainte sa tai puietul da-i plantei cu cateva zile ingrasamant lichid special pentru ficus. Este la kaufland e 3-4 lei.

| maunikdenisuk a răspuns:

Pai:daca vrei scoate puiul de langa ficus si pune-l in o cutie cam pe marimea lui si cand creste ii schimbi cutia mik cu una mai marewinking