| Nycku1999 a întrebat:

Daca sunt combine frigorifice la care compartimentul frigider sa aiba temperatura de functionare mai mica de 0 grade? Dau FUNDA! Multumesc.

Răspuns Câştigător
| gir861 a răspuns:

Salut. Sunt congelatoare. Al meu, un Gorenje, lucrează pe la -16 grade.

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu exista.Frigederul face doar temp pozitive, adica deasupra lui zero.De aia se numesc racitoare si nu congelatoare.Congelatoarele sint cele care fac temperaturi sub zero grade.Normal i se spune racitor nu frigider, Frigider este o companie care face aparate de racire etc.Ai dat funda exact ca nuca in perete.Tu intrebi de frigider ala spune de congelatoare.Show,dar las cai bine mai se amuza si lumea, ne mai relaxam pe aici.

| LIN2010 a răspuns:

Combina frigorifica are(constructiv)2 compartimente care sunt racite la temperaturi diferite.Cea de la frigider la temperaturi pozitive(3, 6 grade Celsius)si cea de la congelator la temperaturi negative (-15,-18 grade Celsius).Nu am auzit de compartimente de frigider cu temperaturi sub zero, nu este convenabil sa-ti inghete produsele din frigider, nu?